Czy opłaca się sprowadzić auto?

Sprowadzenie auta z Niemiec, niegdyś wiązało się z prawdziwymi okazjami. Niski przebieg, bezwypadkowy egzemplarz, zadbany i serwisowany model. Dziś to jednak już tylko wspomnienie, bowiem większość aut, przygotowywana na polski rynek, przez niemieckich sprzedawców niczym nie różni się od tych, które są już w kraju. Koszty są porównywalne, a my kupujemy często kota w worku, za którego przyjdzie nam zapłacić czasem więcej niż za rodzimą maszynę.
Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak nie możemy liczyć na tak atrakcyjne ceny, jakie były jeszcze kilka lat temu. Dodatkowo nasz wyjazd za zachodnią granicę powinien być poprzedzony rzetelnym rozeznaniem. Pierwszą zasadą, której powinniśmy się trzymać, to omijanie jakichkolwiek handlarzy i zakup auta, tylko od prywatnych właścicieli. To bowiem gwarancja, że nic nie było przerabiane, w taki sposób, aby wprowadzić nas w błąd. Poza tym zdecydowanie lepiej jest się wybrać na południe sąsiedniego kraju, gdzie ceny, są znacznie niższe niż w stolicy.
Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup samochodu w innym kraju, niż Polska, musimy pamiętać, że czekają nas jeszcze wydatki związane z jego sprowadzeniem, zatem zastanówmy się czy rzeczywiście nam się to opłaca.